„Kávovary VICTORIA ARDUINO jsou ručně vyráběné, to se však neprojevuje na jejich dostupnosti.“

Kávovary Victoria Arduino jsou dnes symbolem kávové historie jak italských, tak i evropských zvyků a kultury. Když zmíníme Victoria Arduino, v pozadí mysli se nám nevyvratitelně musí vybavit literatura, umění či společnost, protože Victoria Arduino je a byla symbolem míst, kde se tvořilo. Symbol znamená „spojení“. Symbol je čímsi, co vytváří identitu, hodnotu. Co tedy Victoria Arduino symbolizuje? Krásu, eleganci, rafinovanost, exkluzivitu, jedinečnost, společnost, elitářství, kvalitu a dokonalost.

První kávovar Victoria Arduino spatřil světlo světa v roce 1905, kdy Pier Teresio Arduino, vynálezce, inženýr, ale zejména inovátor, který se snažil (úspěšně) „spojit“ klasiku, modernost, styl a potěšení v jedno, přemýšlel kam se svět kaváren ubírá, po tom, co na trh přišly první espresso kávovary.

Pier, dovolujeme si ho tak familiárně nazvat, věděl, že musí vytvořit espresso kávovar, který ještě nikdo nevynalezl.Problém prvních espresso kávovarů byl v náročnosti užívání, což se projevovalo na délce přípravy espressa. Pier pochopil, že ústřední problém je bojler na vodu. Po měsících snahy mu byl udělen patent a na svět přišel první kávovar s názvem Victoria (vítěztví). Nepovažoval to však za své vítězství, ale za vítězství Itálie, protože myšlenka přicházela postupně z různých koutů Itálie. Roky testování Victorie vedly k zlepšením a v roce 1910 se začalo s jeho „masovou“ výrobou.

Mezi lety 1911-1914, v dobách silného soupeření Arduino a dalšího výrobce kvalitních kávovarů Pavoniho, byl svět obohacen o množství patentů. Pier nepřestával pracovat ani v těžkých dobách 1. světové války, když v roce 1915 přišel s patentem na portafilter a v roce 1918 s prvním automatickým espresso kávovarem. Rok 1922 se nesl ve znamení silného marketingu, kdy se objevil snad nejznámější plakát od umělce Leonetti Cappiella, který zobrazuje elegantně oblečeného turistu, který se vyklání z jedoucího vlaku připravujíce espresso na kávovaru Victoria Arduino. Je třeba zdůraznit, že Cappiello byl v té době nejuznávanejší „Sketcher“ a karikaturista. Jeho plakát dokonale poukazoval na jednoduchost ovládání a rychlost přípravy espressa, kterou nabízel kávovar Victoria Arduino, společně s elegantním vzhledem, který dokonale ladil s novým moderním stylem života.

Konec 2. světové války přinesl do kávového světa nový vzduch a obrovské množství lidí. S tímto obdobím se pojí i vynález takzvaného „levetového“ kávovaru, který místo páry využíval tlak vody a tak vytvářel nádhernou pěnu na espressu. Samozřejmě pěnou to nekončilo. Kávovary, které dokázaly připravit espresso bez použití páry, jen za pomoci horké vody, dodávaly espressům nádherné tělo, plnější aroma a výsledky byly konzistentnejší.Najznámejším „levetovým“ kávovarem se stala Classica od výrobce jménem Achille Gaggia. Mnohé společnosti se po roce 1948 začaly předbíhat v novinkách a inovacích, které se dodnes používají v espresso kávovarech a bez kterých bychom dnes espresso neznali, tak, jak ho známe.
V roce 1951 zahájila Victoria Arduino produkci mobilních vozíků s kávovary, které nazývali „Carrel Bar“. Zdroj energie nebyla elektřina ale plyn. Připomíná Vám to něco z dnešní doby, kdy je mobilní kavárna ve velkých městech na každém rohu?
Rok 1952 přinesl na svět hydraulické čerpadlo, za kterým stála dnes mateřská společnost Victorie Arduino – Nuova Simonelli (tehdy pouze Simonelli). V roce 1975 jsme byli svědky příchodu prvního kávovaru s elektronikou. Nuova Simonelli přišla počátkem 80.-tých let s kávovarem ISX, který byl dostupný i v poloautomatické verzi s nastavováním dávek, volumetrickou pumpou a elektronickým, ale i plynovým zdrojem energie pro ohřev.
V 21. století náš čeká ještě hodně inovací ve světě kávovarů, ale hrdě můžeme říci, že už prvních pár let dokazuje, že Victoria Arduino (Nuova Simonelli) nehodlá opustit své místo mezi nejlepšími inovátory světa.

Každý kávovar Victoria Arduino je výsledkem manuální práce zkušených řemeslníků. Použití strojů při výrobě je omezeno pouze na nezbytné, zbytek je vytvářen zkušenostmi řemeslníků, kteří pokračují ve svých tradičních řemeslech, aby tak udrželi při životě kulturu jejich praotců, která by jinak zanikla.

Všechny kovové kryty kávovarů jsou vyráběny ručně klempířem, který používá techniku která se používá dlouhá staletí. Právě proto nenajdete na světě dva stejné kávovary Victoria Arduino, každý je totiž vytvořen konkrétním klempířem.

V 21. století patří Victoria Arduino pod společnost NUOVA Simonelli, která k tradici připojila nejmodernější technologie a tak vytvořila maximální možnou přidanou hodnotu kávovarů Victoria Arduino. V roce 2005, u příležitosti stých narozenin, byl uveden na trh kávovar Venus Century. První vyrobený kus s označením „000“ byl darován papeži Benediktu XVI.

V roce 2007 přichází na trh Adonis, pojmenovaný po bohu krásy. Moderní design obohacený o retro prvky spolu s moderními technologiemi společnosti Nuova Simonelli dodaly kávovaru nepopsatelné kouzlo.

V roce 2013 uvedla společnost na trh kávovar BLACK EAGLE (VA388), který disponuje technologií T3 (stabilizace teploty vody), která se používá na Mistrovství světa baristů (WBC) v posledních letech. V dubnu 2015 přinesla na trh Victoria Arduino kávovar VA388 isgravimetrickou technologií. Jedinečný design a bezkonkurenční technologie přinesla společnosti úspěch ve spolupráci s největšími sítěmi kaváren světa, a také ve formě smlouvy na sponzoring Mistrovství světa baristů (WBC) na roky 2015-2017, čímž Nuova Simonelli „natahuje šňůru“ spolupráce s WBC na 9 let po sobě!

Vybavení