Kávové mlýnky

„Kromě předních světových baristů se na vývoji Mythos One podíleli i profesoři z University of Alcona.“

NUOVA SIMONELLI má v nabídce mlýnky několik kategorií mlýnků. Jeden z nich se absolutně vymyká standardům. Je jím mlýnek MYTHOS ONE (Clima-PRO), který momentálně nemá na trhu konkurenta.

Další kategorie mlýnků reprezentují mlýnky MYTHOS (určený do velmi vytížených provozů), mlýnek MDJ, který kromě velmi rychlého mletí nabízí i ekonomickou cenu a mlýnek MDX, který je vhodný pro běžné provozy kaváren a restaurací.

MYTHOS ONE (Clima_PRO)

Mlýnek MYTHOS ONE (ClimaPro) byl vyvinut ve spolupráci se 4 účastníky WBC (World Barista Championship), z nichž tři se stali i vítězi – James Hoffmann, Colin Harmon, Fritz Storm a Gwilym Davies. Vytvoření tohoto jedinečného mlýnku trvalo dva roky. Kromě předních světových baristů se na jeho vývoji podíleli i profesoři z University of Alcona. Mythos je unikátní v tom, že stabilizuje teplotu pomleté kávy v intervalu mezi 35-45 ° C, což přináší do extrakce espress neopakovatelnou konzistenci. Využívá k tomu tři prvky:

  1. topné těleso připojené na senzoru na „límci“ mlýnku, které zvyšuje svou teplotu z jakékoli pokojové teploty na 35 ° C a udržuje ji,
  2. ventilátory, které napomáhají chlazení mlýnku – vytvářejí takzvaný komínový efekt, který se spustí v okamžiku, kdy mlýnek překoná nechtěnou hranici 45 ° C,
  3. hliníkový chladič, který dokáže absorbovat a efektivně odvádět teplo vznikající mezi mlecími kameny.

Další pomůckou je minimální prostor mezi mlecími kameny a distribučním kanálem směrem od nádoby se zrnky kávy. Jiné mlýnky mají v tomto prostoru uložených v průměru 40 gramů zrnkové kávy. Cílem této minimalizace je podpora konzistence, redukce odpadu či hluku způsobeného mletím.

MLÝNEK MYTHOS

Standardní mlýnek MYTHOS je „fresh“ mlýnek s mlecími kameny o velikosti 75 mm. Je precizní, tichý, neuvěřitelně rychlý a má minimální odchylku. Tento mlýnek je vhodný do frekventovaných kaváren.

MLÝNEK MDJ

Mlýnek má kameny o průměru 75mm, tedy o stejné velikosti jako u Mythos a díky tomu zaručuje vyrovnanou konzistenci mletí.

MLÝNEK MDX

Mlýnek MDX je „fresh“ mlýnek s mlecími kameny o velikosti 65 mm. Je precizní, tichý, rychlý a má minimální odchylku. Je určen do „běžných“ kaváren.

MLÝNEK GRINTA

Mlýnek Grinta je poloprofesionální mlýnek s automatickým dávkovačem „on-demand“ (na objednávku, tzn. bez zásobníku) . Kávu mele v přesných dávkách přímo do páky, což zajišťuje nejvyšší čerstvost a plné aroma kávy. Soubor vlastností dělají tento mlýnek ideálním jako druhý mlýnek pro míň četné užívání, či jako poloprofi mlýnek na domácí užití nebo do kanceláře.